Pomorska Konferencja Eksportowa

Szanowni Klastrowicze i Partnerzy Klastra,

W imieniu Ebury przekazujemy poniższe zaproszenie na Pomorską Konferencją Eksportową, która odbędzie się w dniu 10 marca 2020 w godz. 9.00-15.00 w Marriott Gdynia Waterfront ul.Jerzego Waszyngtona 19.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji

Poniżej więcej informacji oraz program wydarzenia.

W przypadku pytań prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorem

Szanowni Państwo,

Ebury ma przyjemność zaprosić na nowe wydarzenie biznesowe: konferencję eksportową. Tym razem będziemy w Gdyni i naszą konferencję nazwaliśmy Pomorską, Rozwój sprzedaży zagranicznej wpisany jest w strategię większości polskich firm. Stanowi szansę na spore zyski ale i duże wyzwanie organizacyjne. Pragniemy zaprosić państwa do dyskusji na ten temat, podzielić się wiedzą i dobrymi praktykami a także zainspirować doświadczeniem tych firm, którym się udało. Kluczową częścią spotkania jest  panel dyskusyjny, na który zapraszamy ekspertów – praktyków biznesu, którzy odnieśli sukces międzynarodowy. Powiemy także o aktualnej sytuacji makroekonomicznej na świecie i czynnikach wpływających na kursy walut w 2020 roku. Chcemy także zaprezentować Państwu bankowość transakcyjną w nowym wydaniu Fintech i pokazać nowe możliwości rozwoju biznesu jakie z tego wynikają. Spotkanie ma charakter praktyczny. Podzielimy się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania ryzykiem kursowym w aktualnym otoczeniu gospodarczym. Odpowiemy na pytania, jak poradzić sobie ze zmiennością na rynku walutowym i wyzwaniami w rozliczeniach oraz płatnościach. Nasi eksperci przedstawią swoje praktyczne doświadczenia w zdobywaniu rynków eksportowych a nasz partner zgłębi tematy ryzyka kredytu kupieckiego w eksporcie.

Program wydarzenia:

8.30 – 9.00 Rejestracja Gości. Śniadanie.

9.00 – 10.30 Aktualna Sytuacja Makroekonomiczna na Świecie. Czynniki wpływające na rynek finansowy i kursy walut w 2020roku. Co nas czeka w nadchodzących kwartałach.

10.30 – 10.45 Przerwa kawowa

10.45 – 11.30 Panel z udziałem ekspertów (zaproszeni goście Ebury – dyskusja moderowana). Praktyczne doświadczenia polskich eksporterów w rozwoju biznesu na świecie. Zarządzanie ryzykiem w eksporcie. Finansowe aspekty działalności eksportowej.

11.30 – 12.30 Bankowość transakcyjna w nowoczesnym wydaniu. Praktyczne aspekty zarządzania ryzykiem walutowym w eksporcie. Elastyczne narzędzia zabezpieczenia ryzyka kursowego. Zastosowanie walut lokalnych w rozliczeniach
międzynarodowych. Konta walutowe dla polskich eksporterów w krajach sprzedaży.

12.30 – 12.45 Przerwa kawowa

12.45 – 13.45  Ryzyko kredytowe należności eksportowych. Ubezpieczenie należności. Aktualna sytuacja na rynku ubezpieczeń kredytu kupieckiego, przegląd trendów rynkowych. Ocena ryzyka kontrahentów.

13.45 – 14.30 Lunch i Networking

Udział w spotkaniu jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji
Data:
10.03.2020 godz. 9:00 – 14:30